159725-2020 - ResultatSverige-Munkfors: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömningstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tömning, transport samt avlämnande av slam. Tömning av oljeavskiljare samt transport till godkänd mottagare. Sugning och transport av sand, grus etc. från kommunala dagvattenbrunnar. Spolning och rotskärning av kommunala ledningar och tömning av fettavskiljare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen