159732-2023 - ResultatSverige-Enköping: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: KS2022/586
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun efterfrågar ett nytt ekonomisystem som stödjer processerna för debitering och kundreskontra, löpande bokföring och kassa/dagbokföring, bokslut, betalning av leverantörsfakturor, anläggningsregister, budget/prognos samt tid- och projektredovisning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72253200 Stödtjänster för system, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen