Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Drift av styrsystem belysning
Referensnummer: T2020-00071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ett ramavtal för en konsult med uppgift att drifta och underhålla trafikkontorets belysningsstyrning i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71300000 Ingenjörstjänster, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen