159779-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Petroleum-, kol- och oljeprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Oljor och fetter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Anbudsförfrågan avser att leda fram till ett ramavtal för leverans av oljor och fetter för Stockholm Vattens behov.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09200000 Petroleum-, kol- och oljeprodukter, 09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 09211800 Oljor och produkter av petroleum, 24951000 Fetter och smörjmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.