159819-2021 - ÄndringSverige-Täby: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av schemaläggningssystem
Referensnummer: UH-2020-983
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av ett schemaläggningssystem för skolorna i Täby kommun. Syftet är att förbättra schemaläggningsprocessen och ge bättre service till medborgarna.