Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av bäddtextilier med mera
Referensnummer: VOF 39/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39512000 Sänglinne
II.1.4.
Kort beskrivning
Vård och omsorgsförvaltningen i Helsingborgs stad upphandlar leverantör för hyra av tvättade bäddtextilier, nattskjortor, handdukar med mera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39512000 Sänglinne, 39512100 Lakan, 39512200 Påslakan, 39512300 Madrassöverdrag, 39512500 Örngott, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen