2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grönyteskötsel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar grönyteskötsel av grönyteområden tillhörande beställarens anläggningar och kommer att resultera i ett ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126296:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar