Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: 7085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar flyttjänster för angivna kommuner och kommunala bolag i Gävleborgs län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen