159923-2021 - PlaneringSverige-Norrköping: Catering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Catering till Migrationsverkets boenden och förvar
Referensnummer: 3.2.7-2021-6847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket har som ambition att genomföra en regionsindelad nationell catering-upphandling. Upphandlingen kommer att vara indelad i tre anbudsområden; Region Nord, Region Syd ock Region Väst. Migrationsverket genomför i samband med denna upphandling en RFI för att samla in information, få en bättre marknadskännedom och i slutändan höja kvalitén på den levererade tjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nationell cateringupphandling