159927-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvara för kontorsautomation
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningsplaneringssystem
Referensnummer: 3.3.1-218/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48920000 Programvara för kontorsautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar att tillhandahålla ett system för bemanningsplanering till Kontaktcenter Stockholms verksamhet samt eventuellt andra verksamheter inom Serviceförvaltningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen