159964-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för transportsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Resurskonsulter inom trafikplanering
Referensnummer: T2019-03702
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Resurskonsulter inom trafikplanering som kan avropas då behov av ersättare för ordinarie trafikplanerare/projektledare uppkommer vid frånvaro under en längre period, t.ex. vid föräldraledighet, sjukskrivningar och liknande, samt vid eventuellt behov av temporär förstärkning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen