2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för bygglovs- och kart/mätverksamheterna
Beskrivning: Upphandling av verksamhetssystem för Sollentuna kommuns bygglovsverksamhet samt för kart/mätverksamheten.
Intern identifierare: SK2023-0472
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Verksamhetssystem för bygglovs- och kart/mätverksamheterna
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 4 år