See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Montering och utställning av avfallskärl
Beskrivning: Uppdraget avser bland annat: Hämtning av omonterade kärl hos Beställaren från angiven plats Leverantören ska tillhandahålla lokal och plats där montering och lagring av avfallskärl kan ske Utställning av kärl omfattar ca 4700 hämtställen Montering och utställning av ca 7700 nya fyrfackskärl till Beställarens kunder samt återtagning av gamla kärl Ca 1700 kärl (370 L) ska monteras om till kompletta fyrfackskärl, dessa kärl står placerade ute hos Beställarens kunder I uppdraget ingår även kvalitetssäkring och applicering av dekaler och adressetiketter Återvinning av ca 3000 uttjänta kärl. Uppdraget kommer utföras inom hela Norrköpings kommun (undantaget öar utan broförbindelse).
Föregående meddelande: 012541-2023
Intern identifierare: ABV 2023/0311
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000