Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grusning enskilda vägar
Referensnummer: 20/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar grusning av enskilda vägar i Älmhults kommun, uppdelad i följande 5 område: Område 1: Stenbrohult-Virestad Område 2: Stenbrohult-Virestad-Pjätteryd Område 3: Pjätteryd- Göteryd Område 4: Göteryd-Hallaryd Område 5: Virestad-Härlunda
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen