160077-2023 - PlaneringSverige-Eskilstuna: Reservkraftssystem
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information- RFI: Mobil reservkraft
Referensnummer: IT 22.140-RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682510 Reservkraftssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun önskar föra dialog med marknaden kring mobil reservkraft, och genomför därför en RFI (request for information).
Vänligen se bilagda dokument för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31682500 Reservelektricitetsaggregat, 31682530 Reservkraftstillförsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mobila reservkraftverk under 3,5 ton i följande effektområden; 50, 100- och 150 kVA.