Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bostad med särskild service
Referensnummer: UH-2019-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostad med särskild service enligt 7 kap 1 § 2 p socialtjänstlagen, SoL och 9 § 9 lag om stöd och service, LSS. Målgruppen för placering är vuxna med fysisk och psykisk funktionsnedsättning samt vuxna som är dömda till rättspsykiatrisk vård och behandling i öppen vård. Upphandlingen syftar till att täcka de behov som inte kan tillgodoses inom egen regi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Boende SoL Ange dygnskostnad
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Boende LSS Ange dygnskostnad
Del nr: 2