160086-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Arbetsresor för personer med funktionsnedsättningar och demens
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetsresor för personer med funktionsnedsättningar och demens
BeskrivningSölvesborgs kommun bjuder in till anbudsgivning gällande arbetsresor för personer med funktionsnedsättningar.
Intern identifierareKSKLK 2025/79
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000