160089-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevaknings- och larmtjänster samt larmcentral
Referensnummer: UH-2020-183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevaknings- och larmtjänster samt larmcentral till Sigtuna kommun och SigtunaHem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 26 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen