16009-2023 - ÄndringSverige-Sölvesborg: Diverse livsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: KSKLK 2022/209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs kommun och Bromölla kommun inbjuder till anbudsgivning på livsmedel inom områdena djupfryst, kolonial, mejeri och färsk kyckling till kommunernas verksamheter.