160111-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Fordon för avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare
Referensnummer: 2021/131 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken Karlskrona AB er att lämna anbud gällande en styck ny lastväxlare med serviceavtal.
Omfattning
Affärsverken har för avsikt att köpa en (1) st ny lastväxlare med tillhörande serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen