160117-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Björken 18, Ombyggnad.
Referensnummer: Dnr 2016/1394-2.5.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden i form av en utförandeentreprenad omfattar renovering och ombyggnad av Fastigheten Kv. Björken 18, Valhallavägen 94-96, Östermalm. Fastigheten är märkt som byggnadsminne.