Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fällningskemikalier
Referensnummer: UH-2018-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Fällningskemikalier till reningsverk i Mjölby, Motala, Vadstena och Ödeshög för Mjölby kommun, Motala kommun (som även hanterar Vadstenas beställningar via den gemensamma nämnden Vatten och Avfallsnämnden) samt Ödeshögsbostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjölby kommun Al
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mjölby kommun Fe
Del nr: 2
Mjölby kommun - Mjölkulla
Del nr: 3
Motala kommun
Del nr: 4
Vadstena
Del nr: 5
Ödeshög
Del nr: 6