160126-2018 - ResultatSverige-Falkenberg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilstransporter
Referensnummer: KS2017-590
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastbilstransporter såsom lyft och flytt med kranbil, tömning av containrar med aska, samt transport av schaktmassor, grus och sand mm.
Inbjudan.
Falkenbergs kommun med Falkenberg Energi AB inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Lastbilstransporter.
Denna upphandling ska leda till ett ramavtal som tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudsgivning sker enligt villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen