160128-2018 - ResultatSverige-Nora: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av Återvinningscentraler i Lindesberg och Nora kommun
Referensnummer: SBB2017-782
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll av ÅVC i Lindesberg (Storå, Fellingsbro, Frövi, Förrådet Stafettgatan Lindesberg) och Nora kommun (Ängarna).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall, 90530000 Drift av avfallsupplag, 90533000 Förvaltningstjänster i samband med avfallsupplag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen