See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckenspråkstolktjänster
Beskrivning: Teckenspråkstolktjänster
Intern identifierare: 25/178
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Denna upphandling genomförs som ett öppet förfarande enligt Lagen om offentlig upphandling (LOU) kapitel 6, SFS 2016:1145. Upphandlingsförfarandet medger inte förhandling, varför det är av stor vikt att alla krav och villkor enligt upphandlingsdokumenten följs och att bästa villkor lämnas i anbudet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Intern identifierare: 1841156-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tilldelningskriterier
Intern identifierare: 1878863-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Leverantörsprövning
Intern identifierare: 1841158-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa villkor
Intern identifierare: 1841159-3