160140-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdetransporter och tillhörande tjänster
Referensnummer: 007/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar värdetransporter och tillhörande tjänster såsom:
Hämtning av värde
Transport av värde till uppräkningscentral
Uppräkning av värde och insättning på konto
Växelhantering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen