160154-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Klimatförändring och klimatanpassning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKlimatförändring och klimatanpassning
BeskrivningDenna upphandling syftar till att skapa en ramavtal med rangordning där konsulten kan hjälpa kommunen att utreda och hantera klimatrelaterade risker samt arbeta med klimatanpassning. Uppdraget är viktigt för att säkerställa att kommunen kan hantera klimatförändringar på ett effektivt och hållbart sätt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105095:Lot:1