160170-2018 - ResultatSverige-Finspång: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning i Finspångs kommun
Referensnummer: 6039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser snöröjning, halkbekämpning samt anslutande tjänster och varor inom Finspångs kommun.
Entreprenaden omfattar snöröjning och halkbekämpning inom olika distrikt belägna i Finspångs centralort och/eller Lotorp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen