160177-2019 - ResultatSverige-Falun: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster, Upphandling av byggnadskonstruktörer
Referensnummer: LD18/02483
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av byggnadskonstruktörer. Avtalsperiod 2019-01-01--2020-12-31 med möjlighet till förlängning till 2022-12-31.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal, konsultupphandling i form av byggkonstruktionskonsulter