See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar flyttuppdrag av varierande storlek med både lång och kort framförhållning i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsunderlaget. Upphandlingen är uppdelad i två (2) stycken delområden: Delområde 1: Eskilstuna (inklusive orterna: Mariefred och Strängnäs) och Katrineholm (inklusive orterna: Vingåker, Flen och Malmköping) Delområde 2: Nyköping (inklusive orterna: Gnesta, Trosa, Vagnhärad och Oxelösund samt Öknaskolan)
Intern identifierare: IN-IN23-0471
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del