160255-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel och enklare förtäring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel och enklare förtäring
BeskrivningUpphandlingen omfattar livsmedel och enklare förtäring från fysisk och digital livsmedelsbutik.
Intern identifierareFK 2026/005342
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLivsmedel och enklare förtäring