160296-2018 - ResultatSverige-Malmö: Programvara för administration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhets- och ärendehanteringssystem till miljöförvaltningen
Referensnummer: 17/154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag avser tillhandahållande av ett verksamhets- och ärendehanteringssystem med tillhörande tjänster till miljöförvaltningen. Uppdraget omfattar samtliga delar som kan komma ifråga för införandet och tillhandahållandet av systemet, t.ex. licenser, installation med integrationer och konvertering, projektledning, utbildning, drift samt support och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48800000 Informationssystem och servrar, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen