2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vägplan och Bygghandling Värnäs E45/ V62, cirkulationsplats och stigningsfält
Beskrivning: Åtgärden omfattar ombyggnad av korsningen väg E45/62 till en cirkulationsplats samt stigningsfält på E45 både mot Malung och mot Torsby.
Intern identifierare: KOM-419211
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vägplan och Bygghandling Värnäs E45/ V62, cirkulationsplats och stigningsfält