See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: HVB för vuxna med substansberoende och/eller psykisk eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande HVB för vuxna med substansberoende och/eller psykisk eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning. Upphandlingen omfattar nedan anbudsområden: 1. HVB för vuxna med substansberonde, 12-stegs program, inom närområdet. 2. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, inom närområdet. 3. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, övriga Sverige. 4. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, inom närområdet. 5. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, övriga Sverige. 6. HVB för vuxna med substansberoende för personer som är under substitutionsbehandling, inom närområdet. 7. HVB för vuxna med samsjuklighet, inom närområdet. 8. HVB för vuxna med samsjuklighet, övriga Sverige. 9. HVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom närområdet. 10. HVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom Sverige.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling enligt 19 kap Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, inom närområdet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, inom övriga Sverige
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: HVB för vuxna med substansberonde, 12-stegs program, inom närområdet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, inom närområdet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, inom övriga Sverige
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: HVB för vuxna med substansberoende för personer som är under substitutionsbehandling, inom närområdet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: HVB för vuxna med samsjuklighet, inom närområdet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: HVB för vuxna med samsjuklighet, inom övriga Sverige
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: HVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom närområdet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: HVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom övriga Sverige
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:10