160302-2024 - Resultat
Sverige – Plastprodukter – 2023 Papper och plast förbrukningsmaterial Region Norrbotten Del 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2023 Papper och plast förbrukningsmaterial Region Norrbotten Del 2
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal på förbrukningsmaterial huvudsakligen inom området papper- och plastprodukter för leverans till Region Norrbotten. De varukorgar som ingår är Bägare, Bärkassar, påsar och sopsäckar, Engångsprodukter kök, Formar, lock och take-away, Kompostpåsar, Underlägg, skydd och överdrag, Wellpapplådor och kartonger, Öronpinnar och öronproppar samt Övrigt. Detta är en kompletterande upphandling till 2023 Papper och plast förbrukningsmaterial Region Norrbotten (22/23).
Intern identifierare: 23/344
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder, 18930000 Säckar och påsar, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 35113450 Skyddsöverdrag eller skyddskåpa, 35113480 Skyddsmuddar, 39221122 Muggar, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39240000 Bestick, 44617000 Lådor, 44617100 Kartonger
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: MALLARBETE