160359-2026 - Resultat
Sverige – Psykiatrisk eller psykologisk vård – 2025 Psykologutredningar och neuropsykiatriska teamutredningar barnsjukvården
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Psykologutredningar och neuropsykiatriska teamutredningar barnsjukvården
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för följande delområden för leverans till barnsjukvården inom Region Norrbotten: Delområde 1: Psykologutredningar (psykologdel i neuropsykiatrisk utredning) Delområde 2: Neuropsykiatrisk teamutredning Ramavtal kommer att tecknas med högst fem (5) anbudsgivare för delområde 1 och med högst fyra (4) anbudsgivare för delområde 2.
Intern identifierare25/357
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenEnstegsförfarande. För mer information, se upphandlingsdokument.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000