Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frukt och Grönt
Referensnummer: UH-22-35885
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun bjuder in till en upphandling som avser inköp och leveranser av färsk frukt och grönt för samtliga verksamheter inom kommunerna.
Anbudsgivaren ska säkerställa hög kvalitet, god serviceanda och säker leveranskapacitet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221200 Grönsaksfrukter, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen