160391-2019 - ResultatSverige-Borlänge: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning AB Stora Tunabyggen och Borlänge Kommun
Referensnummer: 18/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning vintertid i delar av Tunabyggens fastighetsbestånd samt delar av Borlänge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen