Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: UHM-2018-0187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsmyndigheten har behov av rekrytering som helhetsprocess men också delar av rekryteringar. Behovet kan variera från rekrytering av administrativ personal till chefer.
Upphandlingen består av två delområden. Leverantören kan välja att lämna anbud på ett eller två områden.
Upphandlingsmyndigheten kommer att göra avrop vartefter behov uppstår. Någon viss volym eller antal uppdrag kan inte garanteras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Rekrytering av medarbetare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Myndigheten kommer att göra avrop vartefter behov uppstår. Någon viss volym eller antal uppdrag kan inte garanteras.
Rekrytering av chefer
Del nr: 2