2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare för multidisciplinära byggprojekt inom VA
Beskrivning: Uppdraget avser projektledning av projekt av mindre komplex karaktär och färre antal discipliner, tex renoveringar i befintliga VA-anläggningar, nybyggnation av mindre VA-enheter som till exempel pumpstationer och ombyggnationer av ställverk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
Ytterligare klassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001