See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttstäd, flyttjänster och magasinering
Beskrivning: Uppdraget omfattar Flyttstäd, flyttjänster och magasinering för Eskilstuna kommunfastigheter och Destination Eskilstuna AB. Uppdraget avser både lokaler och bostadshus. Ramavtalet är uppdelat i fyra (4) avtalsdelar.
Intern identifierare: 24/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 42417200 Transportörer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Information
Beskrivning: Uppdraget omfattar Flyttstäd, flyttjänster och magasinering för Eskilstuna kommunfastigheter och Destination Eskilstuna AB. Uppdraget avser både lokaler och bostadshus.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del fylls i av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde a) Flyttstäd
Beskrivning: Denna del fylls i av dem anbudsgivare som är intresserade av avtalsområde a)
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde b) Flyttstäd och magasinering
Beskrivning: Denna del fylls i av dem anbudsgivare som är intresserade av avtalsområde b)
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde c) Flyttjänster
Beskrivning: Denna del fylls i av dem anbudsgivare som är intresserade av avtalsområde c)
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde d) Flyttjänster och magasinering
Beskrivning: Denna del fylls i av dem anbudsgivare som är intresserade av avtalsområde d)