Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för storkök
Referensnummer: F-002-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommun är i behov av att teckna ett nytt avtal avseende ett verksamhetssystem för storkök. Kostdatasystemet ska hantera kommunens köks- och restaurangverksamhets kostplanering. Kostdatasystemet ska ge användaren möjlighet att på ett effektivt sätt planera näringsriktiga matsedlar samtidigt som Västerviks kommun ska kunna ha full kontroll på ekonomin.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Västerviks kommun är i behov av att teckna ett nytt avtal avseende verksamhetssystem för storkök. Kostdatasystemet ska hantera kommunens köks- och restaurangverksamhets kostplanering.