160465-2018 - ÄndringSverige-Skövde: Avlägsnande av slam
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av enskilda avloppsanläggningar inom Avfallshantering Östra Skaraborg
Referensnummer: AÖS2018.0007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Slamtömning av enskilda avloppsanläggningar inom AÖS kommuner. Det vill säga Falköping, Hjo, Karlsborg,
Tibro och Töreboda. Kan även bli så att Mariestad, Gullspång och Skara kommuner kommer att ingå i
Upphandlingen fast då från och med 2020-01-01 då dessa två avtal går ut 2019-12-31.