Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Konsulttjänster inom verksamhetsnära tjänster
Referensnummer: 2019-00971-2.3.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Statens servicecenters behov av i denna upphandlingsdokumentation angivna tjänster, d.v.s. konsulttjänster inom verksamhetsnära tjänster. Målet är att genom ramavtal uppnå en kvalitativ och stabil leverans av efterfrågade tjänster som ska fungera som underlag för Statens servicecenters verksamhets- och tjänsteutveckling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster inom verksamhetsnära tjänster