160492-2026 - Resultat
Sverige – Mikrofoner och högtalare – Ljud - Köp
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLjud - Köp
BeskrivningBeställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av att köpa utrustning inom ljud för den verksamhet som Beställaren bedriver. Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) eller flera Leverantörer.
Intern identifierare25/10
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32340000 Mikrofoner och högtalare
Ytterligare klassificering (cpv): 32342000 Högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32342430 Ljudkompressorer, 32343000 Förstärkare, 32353000 Ljudinspelningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000