160499-2017 - ResultatSverige-Gislaved: Installation (utom programvara)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr och Regler.
Referensnummer: 17-114-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51000000 Installation (utom programvara)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Styr och Reglertjänster på vatten- och avloppsreningsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51000000 Installation (utom programvara), 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Söder
Del nr: 2