2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder/skyddskläder
Beskrivning: Ramavtal för arbetskläder/skyddskläder enligt specifikation. A- Jacka byxa, overaller etc. B- Regnkläder, skalplagg etc. C- Varselplagg. D- Underkläder, underställ. E- Handskar,(arbetshandskar för skydd). . F- Mössor (mössor, huvor, hattar för skydd). G- Skyddshjälmar. H- Skyddsglasögon. I- Andningsskydd. J- Hörselskydd. K- Skor och strumpor.
Intern identifierare: 23/67
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del