160532-2017 - ResultatSverige-Upplands Väsby: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av diverse tryckeritjänster till både kommun och det kommunala bostadsbolaget. Avtalet gäller i 1 + 2 + 1 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22300000 Vykort, gratulationskort och andra trycksaker, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22461000 Kataloger, 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22900000 Diverse trycksaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser leverans av diverse tryckeritjänster till både kommun och det kommunala bostadsbolaget.