Ramavtal - Sjukhussängar (elektrisk och hydraulisk), spjälsängar (elektrisk), sängbord och bårvagnar
Referensnummer: RS 2021/2445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla ramavtal avseende sjukhussängar (elektrisk och hydraulisk), spjälsängar (elektrisk), sängbord och bårvagnar enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor.