160538-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Snittblommor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor, snittblommor, blomsterarrangemang och krukväxter
Referensnummer: FS 2.1.2-2278-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet avser upphandla ramavtal som omfattar universitetets behov av buketter (snittblommor), krukväxter och blommor för till exempel uppvaktning eller arrangemang såsom promovering.
Universitetet kan inte garantera någon viss volym eller omfattning av beställningar.